„Šaukėnai – Žemaitijos dalis: kalbu, vaidinu, dainuoju” ir „Lietuvos etnografiniai regionai”

Gegužės 25 – ąją patyriminio ugdymo programų „Šaukėnai – Žemaitijos dalis: kalbu, vaidinu, dainuoju” ir ,,Lietuvos etnografiniai regionai” dalyviai vyko į Plungės rajone esančią Bukantės dvaro sodybą, kurią išgarsino joje gimusi lietuvių literatūros klasikė Julija Beniuševičiūtė – Žymantienė. 1956 metais rašytojos gimtasis namas buvo restauruotas ir įrengtas memorialinis muziejus. Mokiniai susipažino su Žemaitės gyvenimu ir kūryba, klausydami įdomaus muziejininkės pasakojimo, pamatė išlikusius tris autentiškus lietuvių literatūros klasikės asmeninius daiktus: komodą, stalą bei pakabą drabužiams kabinti. Apžiūrėję gilią senovę menančius muziejaus eksponatus, visi stebėjosi kaminu, kuris seniau buvo kaip atskira patalpa, vadinama viraline. Apsilankę Žemaitės memorialiniame muziejuje, moksleiviai apžiūrėjo muziejaus teritorijoje esačiame atstatytame ūkiniame pastate eksponuojamą sakralinę kryždirbių parodą, paviešėjo ir sodybos svirne, kur galima pasigrožėti žymaus žemaičių medžio drožėjo Stanislovo Riaubos memorialine ekspozicija: menininko buities daiktais, įvairiais dirbiniais ir žymių fotografų darbais. Po to vyko edukacinė veikla: kiekvienas galėjo pabandyti parašyti su žąsies plunksna, kaip tai darė senosiose mokyklose mokęsi mokiniai. Moksleiviai džiaugėsi turiningai praleista diena: džiugino galimybė pajausti subtilią Žemaitijos krašto dvasią, širdį virpino asmeninis raštelis, rašytas netradiciškai, bet su žąsies plunksna.