„Nuo grūdo iki duonos riekelės”

„Nuo grūdo iki duonos riekelės” – tai istorija apie duonos kelią. Duona tokia įprasta kasdienybės dalis, kad retai susimąstome, kaip ji atsiranda ant mūsų stalo.

Šaukėnų Vlado Pūtvio – Putvinskio gimnazijos pradinių klasių mokiniai, kartu su mokytojomis visą savaitę keliavo duonos keliu ir vykdė projektą „Nuo grūdo iki duonos riekelės”. Per gimtosios kalbos pamokas mokiniai kalbėjosi ir mokėsi su duona susijusių papročių, bandė įminti mįsles, skaitė pasakas.

Matematikos pamokų metu aptarė duonos kainas, jas lygino. Sužinojo duonos kepalo svorį. Visa tai jie užfiksavo apsilankę miestelio parduotuvėse.

Dailės ir darbelių pamokų metu mokiniai įvairiomis technikomis piešė duoną, įliustravo mįsles. Mokyklos sienos išpuoštos piešiniais bylojo apie tai, kad visa praėjusi savaitė buvo skirta duonai.

Linksma ir įdomi buvo “Sumuštinio pertrauka”, kurios metu visi mokinukai vaišinosi išradingai suteptais duonos sumuštinukais.

Projektą vainikavo renginys aktų salėje, kurio metu vaikai pristatė pačių ruoštas skaidres apie duonos kelią, inscenizavo pasakas, šoko, dainavo, vaišinosi mamyčių paruoštais patiekalais iš duonytės.

Viską ką patyrė mokinukai šio projekto metu, sunku perteikti raidėmis ir žodžiais. Visa tai reikėjo pajausti!

I kalsės mokytoja metodininkė Oresta Petrulaitientė