Gimnazijos ,,Jaunimas gali“ komanda – „Danske Bank Vilniaus maratonas“ dalyviai

Rugsėjo 8 dieną startavo programos „Jaunimas gali“ 2019/2020 m. sezono atidarymo šventė Vilniuje. Šioje šventėje dalyvavo ir Šaukėnų „Jaunimas gali“ komanda. Kelionę traukiniu į Vilnių dovanojo „Lietuvos geležinkeliai“. Šaukėnų, Alsėdžių, Aukštelkės ir Ariogalos jaunimas vyko tuo pačiu traukiniu. Daugumai programos „Jaunimas gali“ dalyvių tai buvo pirmoji kelionė traukiniu.
Atvykę į Vilnių pėsčiomis pasiekėme Bernardinų sodą. Čia visos programos „Jaunimas gali“ komandos įsikūrė bei pasistiprino. Sveikinimo žodį tarė „Jaunimas gali“ direktorės Neila Baumilienė ir Agnė Vertelkaitė. Vyko įvairios veiklos ir žaidimai, susirinkusieji bendravo „Magic circle“, veiklas koordinavo paskirti programos „Jaunimas gali“ auklėtiniai savanoriai. Visas jaunimas buvo suskirstytas į grupes pagal ištraukto saldainio spalvas. Po pikniko buvo organizuotas Vilniaus interaktyvus turas. Programos dalyviai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes. Turas prasidėjo nuo A. Mickevičiaus paminklo. Pamatėme Šv. Onos bažnyčią, Signatarų rūmus, Prezidentūrą, Rotušę, vaikščiojome Užupio rajone bei Literatų gatve, o turą užbaigėme Katedros aikštėje. Po to ėjome į Valdovų rūmų kiemelį, kuriame vyko diskusija su programos koordinatoriumi M. Šatkumi. Jis motyvavo jaunimą burtis su bendraminčiais ir daryti tai, ko negali daryti arba ko bijai. Po tokios motyvuojančios diskusijos programos „Jaunimas gali“ nariai dalyvavo Danske Bank Vilniaus maratone: bėgo 2 km. distanciją bei buvo apdovanoti medaliais. Šaukėnų komandai tai buvo pirmas kartas dalyvautimaratono bėgime. Labai džiaugėsi šaukėniškiai mokiniai tapę tokio fantastiško renginio Vilniaus maratono dalimi.
Programos „Jaunimas gali“ naujasis sezonas prasidėjo su trenksmu.

Kristina Gotautienė,
programos „Jaunimas gali“ trenerė