,,Jaunimas gali“ renginys Kaune

Spalio 30 d. įvyko „Jaunimas gali” renginys Kaune, kurio metu jaunimas turėjo ne tik galimybę dalyvauti sporto varžybose, bet ir aplankyti įvairias įmones bei organizacijas (Helisota, Devbridge, Policija, Gaisrinė, Hostinger ir KK Dantų priežiūros katedra), kuriose  buvo  pristatomos skirtingos  veiklos ir profesijos. Dienos pabaigoje laukė  apsilankymas Kauno „Žalgirio” arenoje ir  „Eurolygos” rungtynės. Šiame renginyje dalyvavo 300 programos „Jaunimas gali” auklėtinių, taip pat ir mūsų gimnazijos komanda su trenere Kristina Gotautiene.

Pirmiausia atvykę į Kauną „Jaunimas gali” auklėtiniai rinkosi RIO arenoje, kurioje visi sudarė komandas iš 6-8 narių. Varžybose buvo nemažai sportinių žaidimų: tinklinis, futbolas, krepšinis.

Pasportavusi  Šaukėnų „Jaunimas gali” komanda išvyko į įmonę „Helisota”. Tai buvo sraigtasparnių remonto ir techninio aptarnavimo įmonė. Ji  atlieka sraigtasparnių kapitalinio remonto, techninio aptarnavimo, modernizavimo darbus, tiekia aviacines detales, atlieka sraigtasparnių techninę priežiūrą ir aptarnavimą užsakovų bazėse. Jų klientai yra iš viso pasaulio. Mums buvo paaiškinta, kaip galima įsidarbinti šioje įmonėje. Svarbiausia, kad suprastum matematiką, fiziką ir mokėtum anglų kalbą. Gali darbuotojai ateiti dirbti ir iš profesinės mokyklos. Apsilankėme patalpose, kur remontuojami sraigtasparniai, net galėjome įlipti į sraigtasparnį. Sutilpome 30 auklėtinių. Buvo labai įdomu.

Po to nuvykome į paskaitas. Paskaitos vyko atskirai mergaitėms ir berniukams. Mažesnieji vaikai piešė plakatus Žalgirio rungtynėms. Mergaitėms buvo pasakojama apie  nepilnamečių lytinius santykius, o berniukams apie elektronines cigaretes ir prekybą žmonėmis. Visiems paskaitos buvo įdomios.

Labiausiai įsiminusi akimirka – „Jaunimas gali” komandos „Žalgirio” arenoje. Nors „Žalgiris” ir pralaimėjo Sankt Peterburgo „Zenit”, bet vis tiek diena buvo linksma ir įdomi.

Austėja Šiušytė, 8 klasė,
programos „Jaunimas gali” auklėtinė

Jaunimas Kauno Žalgirio rungtynėse